Čištění a dezinfekce prostorů

Steril Air PRO

Steril Air je unikátní přístroj pro dezinfekci prostorů. Velmi účinný pro operační a zákrokové sály, lze jej umístit na zeď, nebo použít mobilní stojan. Mobilní provedení lze využít v období chřipek či jiných epidemií pro dezinfekci čekárny a společných prostorů. Přístroj využívá řízenou cirkulaci vzduchu a může fungovat i v přítomnosti lidí. Neohrožuje zdraví.

Jeho funkce je založena na systému nucené ventilace uzavřené smyčky. Vzduch čerpaný do modulu prochází nejprve filtrem. Zde jsou eliminovány hrubší polutanty, což zabraňuje znečištění germicidních lamp. Vzduch následně přichází do přímého kontaktu se rtuťovými výbojkami, které mají díky UV-C záření maximální germicidní účinek. Vysoká odrazivost absorpčního stínění krytu koncentruje odrazy UV-C záření. Vzduch je následně vypuzen výstupnou hubicí, díky které dojde k efektivní eliminaci všech mikrobů.

Zařízení dokáže vykonávat kontinuální dezinfekci vzduchem až 120m³/h. Přibližně po třech hodinách od instalace je eliminováno 90% bakteriální zátěže ve vzduchu.


Návlekový automat ORMA

Chirurgické protokoly vyžadují, aby operátoři a pacienti přijali OOP (osobní ochranné prostředky). Návlek obuvi musí izolovat boty, které zjevně mohou "přenášet" infekční materiály.

Při běžných ambulantních lékařských činnostech, při kterých plně oblečený pacient podstupuje operaci nebo invazivní terapie, musí být chráněn návlekem obuvi.

Normální ruční nazouvání návleku může určitým kategoriím lidí způsobit nepohodlí a/nebo vyžadovat únavnou fyzickou námahu.

Výhody

Do přístroje ORMA není nutné vkládat speciální návleky, používá teplem smrštitelné fólie.

Není nutné kupovat návleky na boty, což přináší úsporu času, zabraňuje likvidaci velkého množství odpadu, eliminuje potřebu různých velikostí návleků na boty a vede k výrazné úspoře nákladů.

ORMA automaticky "vybuduje" potah boty umístěním boty do specifické přihrádky zařízení, kde termoplastická fólie za aktivace topného systému vytvoří potah boty v reálném čase podle tvaru boty.

Povlak dokonale sedí a vytváří celkovou izolační bariéru. Je také voděodolný a nebrání ani pohybu. Plastový povlak vydrží déle než povlaky z podobného materiálu.

Skvělé pozitivum pro hygienu

Použití návleku obuvi jako standardního postupu pro personál a pacienty je synonymem hygieny a prevence. To vše vytváří u pacientů pozitivní dojem a snižuje mikrobiální distribuci v chirurgických a pracovních prostředích.

Orma usnadňuje řízení tohoto procesu, snižuje rizika a náklady a vytváří tak příznivý obraz celé kliniky. Jde o elegantní zařízení, jehož technologie je řízena mikroprocesorovou kartou, s programovatelným ovládáním.